facebook

m menu image  m home m cart
Nádrž na vodu 1000 l, napojení 1x 2" a přírubou
Nádrž na vodu 1000 l, napojení 1x 2" a přírubou
12427 Kč  9656 Kč s DPH
7980 Kč bez DPH
Ušetříte: 22% z ceny
Reklama 1
Doprava zdarma

Vlastnosti systému Calf-Tel

Jedinečný způsob výroby

Calf-Tel je jediný světový výrobce, který vyrábí boudy pro telata z vysokohustotního polyethylenu hlubokotažným způsobem. To je nejlepší způsob, jak udržel molekulární soudržnost plastu. Výsledkem je bezkonkurenční pevnost, odolnost a dlouhá životnost. Po celém světě najdete boudy na telata Calf-Tel, které jsou s provozu již více než 25 let - i v těch nejextrémnějších povětrnostních podmínkách (Kanada, USA, Evropa, Emiráty ...)

Stabilita a životnost výrobku

Calf-Tel používá zcela unikátní třívrstvý HDPE polyethylen pro výrobu. Tento materiál je extrémně elastický za tepla a přitom pevný a odolný při běžných teplotách v rozsahu -30 °C - +45 °C. Boudy jsou natolik houževnaté a odolné, že odolají i přímé ráně kladivem nebo deformaci bagrem (viz naše videa). Ze spodní strany je instalován pozinkovaný trubkový rám, který zvyšuje tuhost a životnost výrobku.

Ochrana před sluncem a UV zářením

Calf-Tel systémy jsou vyrobené ze speciálního plastu se zcela neprůhlednou vrstvou. Tato vrstva zajišťuje maximální odstínění vnitřního prostoru boudy, odráží škodlivé UV záření a snižuje teplotu uvnitř boudy. V zimě pak zabraňuje kondenzaci vlhkosti uvnitř boudy. Tím nedochází k přehřátí ustájených telat ani ke zbytečnému provlhnutí v zimě a ta tak nejsou vystavena teplotnímu stresu.

Větrání a ventilace

Calf-Tel řeší větrání a ventilaci vnitřního prostoru boudy několika způsoby. Ve zvýšené stříšce ze strany vstupu je vylisován větrací otvor. Na protější straně je krmící víko, ve kterém je rovněž větrací otvor. Podle intenzity slunečního záření je možné navíc otevřít krmící víko a zafixovat jej ve vybrané poloze a tím zintenzivnit úroveň větrání.
Systémy pro instalaci pod přístřešky jsou vybavené perforovanými stěnami, které zajišťují účinné větrání. V otevřeném prostoru dochází k ještě účinnější likvidaci přenosu bakteriálních zárodků a tím se snižuje riziko onemocnění telat.

Biologická bezpečnost a zdraví telat

Vysokohustotní polyethylen (HDPE), který se používá pro výrobu, se vyznačuje velmi hladkou strukturou. Tento povrch není porézní  a bakterie a infekce se nemá kde uchytit ani kde množit. Při pravidelné údržbě a čištění  máte zaručeno odstranění veškerých možných zárodků nemocí a bakterií. Snadné čištění a dezinfekce se dá provádět pomocí běžně dostupné vapky nebo jiného vysokotlakého vodního čističe.
Snadné a účinné čištění Vám zajistí snížení výdajů na léčbu telat, výrazné snížení ztrát při odchovu a tím zlepšuje zdravotní stav nově budovaného stáda. Tímto způsobem zvyšujeme Vaše výnosy z odchovu nové populace.

Účinnost a ekonomika

Již několik desetiletí potvrzují zemědělci na celém světě výjimečné vlastnosti systému Calf-Tel a oceňují jeho dlouhou životnost a odolnost. V minimalizaci opakovaných výdajů na pořízení stejného vybavení pro odchov telat spatřují největší přínos svého podnikání. Těší nás, že nově vzniklou potřebu pro ustájení rozšiřujícího se stáda stále s důvěrou řeší s naším systémem Calf-Tel.
Ještě dnes máme možnost vídat v běžném nasazení boudy na telata dodávané ještě před rokem 1981 tedy jsou v provozu již více než 30 let a stále fungují). Toto nedokáže žádný z konkurenčních výrobků na světovém trhu.

zpět


Vnitropdnikové výdejní čerpadlo na naftu CUBE 70
Vnitropdnikové výdejní čerpadlo na naftu CUBE 70
22494 Kč  20558 Kč s DPH
16990 Kč bez DPH
Ušetříte: 9% z ceny
Kdo je online?
Právě zde jsou 6 návštěvníci online.
www.e-nadrze.cz on FreeDir.org calftel

other = other